HABERLER

 

2014 Ramazan Bayramı
2014 Yılı 11 ayın sultanı ramazan bayramında aracınızı erken rezervasyonla hemen rezervasyon yapabilir ve süpriz fiyat ve araçsız kalma derdinden kurtulabilirsiniz.0212 670 25 69 numaramızdan hemen bize ulaşın ve kiralayacağınız aracın rezervasyonunu hemen yapın teslim gününde biz sizi arayıp aracı adresinize teslim edelim. Frd Oto Kiralama nın başakşehir ofisinde en yeni araç filomuzla sizleri bekliyoruz.
2014 Model Yeni Araçlar Frd Filosuna Katıldı
Başakşehir,İkitelli,Halkalı,Halkalı ATakent,İkitelli Organize Sanayi Bölgesi,Metrokent Başakşehir,Kayaşehir,212 avm,deposite avm,arenapark avm,kayabaşı, bahçeşehir semtlerine şimdi sizleri yormadan hızlı adımlarla rent a car hizmeti veriyoruz.Teknolojiye dokunun ev veya ofisinizden ayrılmadan 0212 670 25 69 numaralı Frd Oto Kiralama nın telefonundan bize ulaşabilir ve aracıınızı bulunduğunuz adrese biz teslim edebiliriz; yada başakşehir 1.etapta bulunan araç kiralama ofisimize uğrayarak hızlı bir şekilde en yeni ve mükemmel kondüsyona sahip araçlarla yolunuza devam edebilirsiniz.
BAŞAKŞEHİRDE ARAÇ KİRALAMAK ARTIK ÇOK KOLAY ARAYIN ADRESİNİZE ÜCRETSİZ TESLİMAT YAPALIM!
Başakşehir Oto Kiralamalarınızda adresinize ücretsiz teslimatla sizleri hiç yormadan sorunsuz ve güvenilr hizmeti sunmak için tam gaz son model araçlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Başakşehir rent a car hizmetimizde uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam ediyoruz.
KAYAŞEHİRDE ARAÇ KİRALAMAK ARTIK ÇOK KOLAY ARAYIN ADRESİNİZE ÜCRETSİZ TESLİMAT YAPALIM!
Kayaşehir rent a car hizmetimiz başladı arayın teslimatı adresi belirtin aracınız belirttiğiniz saatte kapınızda sizi bekliyor olsun.Sorunsuz bir yolculuk,uygun fiyat,son model araçlarımızla size hizmet etmeye hazırız.
YENİ ÜYEMİZ FORD FIESTA BAŞAKŞEHİR,KAYAŞEHİR,ATAKENT,BAHÇEŞEHİR İÇİN OTO KİRALAMAYA HAZIR!
BAŞAKŞEHİR RENT A CAR' DA UYGUN FİYAT VE 2013 MODEL ARAÇLARIMIZLA SİZLERİ BEKLİYORUZ.
FRD CAR RENTAL Başakşehirde rent a car oto kiralama hizmeti vermekte ve gün geçtikçe araç filosunu genişleterek daha fazla oto kiralama seçeneği sunmaktadır. Talepleriniz doğrultusunda kiralamak istediğiniz araçları bize belirmenizi bekliyor ve araç filomusu sizin se.imleriniz doğrultusunda genişletme yolunda ilerlemek istiyoruz.
YENİ CITROEN C-ELYSEE İLE BÜTÇENİZ YORULMAYACAK.
FRD CAR RENTAL'den bir yenilik daha yeni cıtroen c elysee ile istasyonlarla arkadaş olmanıza gerek kalmayacak.Yakıt ekonomisinin lideri olan c elysee mükemmel sürüş konforu ve yakıt cimriliği ile sizin beğeninizi kazanacağından eminiz. Başakşehir Oto Kiralama,Bahçeşehir Oto Kiralama,Florya Oto Kiralama, Sarıyer Oto Kiralama, Maslak Oto Kiralama, Kayaşehir Rent A car, Kayabaşı Rent A Car, Sultangazi Oto Kiralama, Sefaköy Oto Kiralama, Ataköy oto kiralama, Atakent Oto Kiralama,Halkalı Oto Kiralama hizmeti için biz hazırız sizi bekliyoruz.Bizi Aramanız ve aracınızı seçmeniz yeterli olacaktır.
FLORYA OTO KİRALAMA
FRD CAR RENTAL'de yenilikler bitmek bilmiyor. Artık florya oto kiralama rent a car için yeni dönemi başlattık.Uygun koşullar ve fiyatlarla aracınız bizde hazır talep etmiş olduğunuz aracı 1 saat içerisinde adresinize teslim ediyoruz ve sizi rent a car ofislerini dolaşma derdinden kurtarıyoruz. Florya Oto Kiralama için 0212 670 25 69 nolu telefonumuzu arayarak adresinizi bırakın aracınız size gelsin.
İŞTE YAKIT CİMRİSİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN EKONOMİK ARACIMIZ!
KAYAŞEHİR RENT A CAR - 0212 670 25 69
FRD CAR RENTAL' Kayaşehir Rent a car , kayabaşı rent a car oto kiralama hizmetinde yine sınır tanımıyoruz. Ücretsiz adresinize teslimat yapıyoruz üstelik uygun fiyat garantisi ile kayaşehirdede frd kayaşehir oto kiralamanın adının tek olması doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.Başakşehir ve kayaşehirde oto kiralamnın adresini değiştiriyoruz.Müşteri memnuniyeti garantisi ile.
ŞİRKETLER İÇİN ARAÇ SATINALMAK MI YOKSA KİRALAMAK MI DAHA AVANTAJLI?
Mali müşavirlere en çok gelen sorulardan biri binek araçların işletmelere satın alınmasının mı yoksa kiralanmasının mı daha avantajlı olduğu.
Burada en önemli neden özellikle lüks otomobiller üzerindeki vergi yükünün fazlalığı. Araç bedelinin üzerine %37-%130 oranında özel tüketim vergisi ile bir de bu tutarların toplamı üzerinden %18 oranında hesaplanan katma değer vergisi işletmelere ciddi maliyetler oluşturmakta.
Ancak satın aldığınız binek otomobili ticari faaliyetinizde kullanmanıza rağmen ödediğiniz KDV'yi, KDV beyanınızdan indirim konusu yapamıyorsunuz. Uygulamada, bu vergi yüklerinin aşağı çekilmesi bakımından satın alma yerine kiralama yöntemi avantajlı olabilir.
Binek otomobil satın alınırsa
Şirkete otomobil satın alınması halinde ödediğiniz bedelle ilgili olarak vergisel olarak yapabilecekleriniz şöyle:
Yıl içinde alınan otomobil için 12 aylık amortisman ayırmak mümkün değil. Alındığı aydan, yıl sonuna kadar olan dönem için, aylık amortisman hesaplanıp, gider yazılabiliyor.
Ödenen KDV, indirim konusu yapılamıyor. Gelir veya kurum kazancının tespitinde gider ya da maliyet unsuru oluyor.
Otomobilin Motorlu Taşıtlar Vergisi gider yazılamıyor.
Otomobil satıldığında, bundan doğan kazanç için vergi ödeniyor. Ayrıca, düşük oranda da olsa (%1) KDV'ye tabi oluyor.
Burada en önemli unsurlardan biri araç bedeli dışında ödemiş olduğunuz KDV ve ÖTV yükünün işletme üzerinde kalması. Özellikle KDV'nin indirim konusu yapılamaması ödenen KDV'yi işletme üzerine maliyet olarak yüklemekte.
Ayrıca satın aldığınız aracın her türlü giderini, bakım onarım ve diğer risklerini de işletme üzerine almakta.
Binek otomobil kiralanırsa
Öncelikle işletmeden toplu olarak para çıkışı olmamakta ve finansal açıdan avantaj olmakta.
Kiralama için ödenen aylık faturalar doğrudan işletme için gider yazılabilmekte, böylece vergi avantajı sağlanmakta.
Binek otomobil satın alındığında KDV'si indirim konusu yapılamamakta ancak kiralama faturalarındaki KDV indirim konusu yapılabilmekte.
Aracın kaza yapması, arızalanması, serviste kalması gibi durumlarda kiralama, şirketin yeni araç tahsis ederek zaman ve iş kaybını önlemekte.
Bazı araç kiralama şirketleri araç lastik değişimlerini ücretsiz yapmakta.
İşletmenize ait araç için ödeyeceğiniz motorlu taşıtlar vergisi gider yazılamamakta. Araç kiralandığı takdirde ise bu tip giderler de kiralama ücretinin içinde hesaplandığından gider yazılabilmekte.
Kiralama konusu araçların yağ değişimleri, motor arızaları, periyodik bakımları, akü değişimleri gibi her türlü bakım onarım hizmetleri kiralama şirketi tarafından yapılmakta.
Kiralama dönemi sonunda araçlar yeni modelleriyle değiştirilebilir.
Yıl içinde yapılan muayene, egzoz vergisi, araç pulu, zorunlu trafik sigortası, kasko gibi masraflar kiralama şirketi tarafından karşılanmaktadır.
Araç için kullanılan akaryakıt faturaları da gider yazılabilir.
Hangisi avantajlı?
İşletmenin kârlılığına ve vergisel durumuna göre araç satın alma veya kiralama avantajlı olabilir. Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere satın alınan aracın gelir ve kurumlar vergisi açısından avantajı varken, KDV açısından hiçbir avantajı yok.
İşletmenin satın alma veya kiralama arasındaki tercihini yaparken bu iki hususu göz önünde bulundurması gerekir. Konuyu bir örnekle açıklayalım;
Mayıs 2013 tarihinde satın aldığınız binek otomobilinin toplam maliyeti 271.400TL olup detayı aşağıdaki gibidir.
100.000 TL araç bedeli
130.000 TL Özel Tüketim Vergisi
41.400 TL Katma Değer Vergisi
271.400 TL toplam maliyet
Satın aldığınız araç için ödediğiniz 41.400 TL KDV'yi , KDV açısından indirim konusu yapmanız mümkün değil. Ödediğiniz KDV ve ÖTV'yi ancak doğrudan gider yazabilirsiniz. Böylece aracı satın aldığınız yıl doğrudan gider yazabileceğiniz ÖTV ve KDV toplamı (130.000+41.400=) 171.400 TL. İşletmenizin o yıl kazancınız olması halinde gider olarak dikkate aldığınız bu tutara isabet eden %20 Kurumlar Vergisi'ni eksik ödeyeceksiniz. Bu da (171.400x0,20=) 34.280 TL yapmaktadır.
Ayrıca araç bedeli üzerinden amortisman ayırmanız mümkün. Ancak binek otomobillerde diğer iktisadi kıymetlerden farklı olarak yıllık değil aylık amortisman hesaplamanız gerekir. Bu da 2013 yılı için (100.000x0,20/12x8=) 13.333 TL. yapmakta. Bu tutarın indirimi sonucunda eksik ödenecek Kurumlar Vergisi 2.666 TL'dir. (Bu tutarın hızlandırılmış yöntemle ilk yıl ikiye katlanması mümkün).
Bu hesaba göre 2013 yılını kârlı geçiren bir firmanın binek otomobil alımı nedeniyle eksik ödeyeceği kurumlar vergisi tutarı toplamı (34.280+2.666=) 36.946 TL olacaktır. KDV açısından ise binek otomobil almanın hiçbir avantajı bulunmamaktadır.
Kaldı ki binek otomobil alan işletmenin 2013 yılında kurumlar vergisine tabi bir kazancı çı. kmıyorsa araç alımının vergisel hiçbir avantajı yok. Ayrıca hemen belirtelim aracı bir müddet sonra satarsanız satış bedelinin önemli bir kısmı satış kazancı olarak gelir veya kurumlar vergisine tabi olacak. Yani daha önce kullandığınız vergi avantajlarının bir kısmını satarken geri ödeyeceğinizi unutmayın. Bir de araç satış bedeli üzerinden %1 oranında KDV hesaplayacaksınız.
Satın alacağınız binek otomobili satın alma yerine kiralama yolunu seçerseniz aldığınız kira faturasının tamamını gider yazarken, KDV'sini de KDV beyanından indirim konusu yapmanız mümkün. Hangisi avantajlı sorusunun cevabında işletmenizin finansal durumu yanında vergisel durumunuzu da değerlendirerek karar vermenizde fayda var.
OTO KİRALAMA / RENT A CAR'IN AVANTAJLARI
İstanbul gibi metrokent bir şehirde araç satın almak mantıklı bir karar olmayabilir.Trafik ve yoğun stres içerisinde alacağınız aracında size çıkaracağı giderler de sizi yoracaktır. Gerek uzun dönem oto kiralama, Kısa dönem oto kiralama Yada günlük araç kiralamak daha avantajlıdır. Biliyoruzki bütün günümüz çalışmakla geçiyor araç satın aldığımızda nakit olan sermayenizi aracı almaya veriyorsunuz ve bazen kullanmaya bile fırsat bulamıyoruz.Ailenizle yapacağınız haftasonu gezi ve tatil planlarında kullanma fırsatı doğuyor ancak.Bu ve bunun gibi nedenlerle her zaman için oto kiralamak daha avantajlıdır. Vergisi, Bakımı, Arızası,Sigortası gibi dertlerden araç kiralayarak tamemn kurtulmuş oluyorsunuz.Örnek 2 günlük tatil planınız var aracınızı kiralarsınız sadece tatil planınıza kendinizi verir geriye kalan sorun ve problemlerle ilgilenmeyi bize bırakırsınız.Oto Kiralamanın avantajları.
UCUZ OTO KİRALAMA ADRESE TESLİMAT DÖNEMİ BAŞLADI
İstanbul gibi büyük bir şehirde trafikle uğraşmak oldukça zor.Biz Müşterilerimiz için hem okonomik hemde yakıt tüketimi olarak sizi yormayacak araçlarımızla uygun fiyatlarla oto kiralama hizmeti sunmaktayız. Aracı almak yerine kiralamak her zaman için daha idealdir.
SEVGİLELER GÜNÜNE ÖZEL OTO KİRALAMA KAMPANYALARI
Sevgililer gününe özel istanbul oto kiralama kampanyaları bizde siz size uygun kiralama koşullarıyla aracınızı alın ve sevgilinize yapacağınız süprizi ikiye katlayarak bu yeni yıla daha güzel ve farklı yerler farklı heyecanlar yaşayarak girebilirsiniz.Uygun kiralama koşulları ve %10 kış indirimiyle uygun fiyatlarla araç kiralamanın keyfini sürün.Üstelik İkitelli oto kiralama,halkalı oto kiralama,başakşehir oto kiralama,halkalı oto kiralama ve güneşli oto kiralamalarında aracı adresinize ücretsiz teslim ediyoruz.
HALKALI OTO KİRALAMA/ARAÇ KİRALAMADA YENİ DÖNEM ADRESE TESLİMAT
Halkalı oto kiralama hizmetimiz başladı 2013 model araçlarımızın hepsi kiralamaya hazır ve uygun kiralama koşullarımızla halkalı ve atakentinde araç kiralama hizmetine artık biz bakıyoruz.Bizden fiyatalmadan kararınızı vermeyin ucuz oto kiralama fiyatları bizde halkalı oto kiralama, halkalı atakent oto kiralama da aracınızı ücretsiz adrese teslimat yapıyoruz.
BAŞAKŞEHİR OTO KİRALAMA BAŞAKŞEHİR RENT A CAR'DA MÜKEMMEL KAMPANYALAR
Başakşehirde oto kiralama rent a car da artık tanışma vaktimiz geldi. Arayın bizi Ekonomik ve konforlu 2013 model araçlarımızla size en iyi hizmeti verbilmemiz için bir telefon kadar yakınız size üstelik aracınızı adresinize başakşehir bölgesi için ücretsiz teslimat yapıyoruz. dilerseniz sizi ofisimize bekleriz aracınızı ofisimizdende alabilirsiniz uygun fiyatlarla oto kiralama hizmeti sunuyoruz başakşehir için. Başakşehir 1.Etap Oto Kiralama ,Başakşehir 2.Etap Oto Kiralama ,Başakşehir 3.Etap Oto Kiralama ,Başakşehir 4.Etap Oto Kiralama ,Başakşehir 5.Etap Oto Kiralama ,Tümsan sanayi sites oto kiralama ,kayaşehir oto kiralama,kayaşehir rent a car hizmeti, Olimpa Oto Kiralama rent a car,Terasıum avm başakşehir oto kiralama
BAŞAKŞEHİR DEPOZİTE AVM OTO KİRALAMA RENT A CAR
Başakşehirin gözde avm delirden olan depozite avm oto kiralamalarında ücretsiz adrese teslimat yapıyoruz.Yeni araç filomuzla hem Frd Car Rental 'in avantajlarından hemde araçlarımızdan memnun kalacağınızdan eminiz.Ofis ofis dolaşarak kiralık araç aramayı bırakın artık araç seçimizi yaparak bizi arayın bulunduğunuz yere aracı ücretsiz olarak getirip teslim edelim.Depozite Avm aracını artık Başakşehir Frd Car Rentalden Kiralayacak sorunsuz araç kullanmanın keyfini sürecek.
FRD Car Rental Başakşehir Oto Kiralama Rent A Car Hizmeti Başladı
Artık oto kiralamada başakşehirdeyiz.Size en uygun ve en kaliteli hizmeti verebilmek adına başakşehir ofisimizle hizmetinizdeyiz.Sadece hizmet verdiğimiz nokta değil hedefimiz Halkalı atakent oto kiralama rent a car , Arenapark avm oto kiralama rent a car, sefaköy oto kiralama rent a car,ikitelli oto kiralama rent a car , ikitelli organize sanayş bölgesi oto kiralama rent a car , kayaşehir oto kiralama rent acar, güneşli oto kiralama rent a car, Kayabaşı oto kiralama rent a car, İkitelli bankalar caddesi oto kiralama rent a car , istoç oto kiralama rent a car, sultangazi oto kiralama rent a car, mahmutbey oto kiralama rent a car, bağcılar oto kiralama rent a car ve civar semtlerimiz için biz size hizmet vermeye hazırız.Detaylı bilgi için Frd Oto Kiralamanın ofisini yada 0212 670 25 69 numaralı telefonunu arayabilirsiniz
CNR EXPO FUAR MERKEZİ OTO KİRALAMA RENT A CAR HİZMETİNDEYİZ.
İstanbul Cnr expo fuar merkezi ziyyaretçileri artık yanlız değilsiniz istanbulda fuar işlemlerinizi tamamlarken araç eksiğinizi biz tamamlıyoruz.cnr expo fuar merkezi için uygun koşullarla oto kiralamak için bizi arayın aracınızı 1 saat içinde adresinize teslim edelim sizi işinizden alıkoymayalım.Vakit kazanmak herzaman avantajlıdır. Siz vaktinizi araç aramakla kaybetmeyin araç kiralamalarınız için bizi arayın aracınızı biz size getirelim.